Metalų suvirinimas yra vienas iš būdų juos neišardomai sujungti .Suvirinimo yra dešimtys skirtingų būdų, turinčių vieną bendrą savybę: du suglausti metaliniai ruošiniai, detalės suvirinami , kai virinimo vietoje jų paviršius įkaitinamas, ištirpinams arba įkaitinamas ir užliejamas ištirpintu metalu. Suvirinimo detalių kraštai,  jungimo vietoje išsilydo. Tuo suvirinimas skiriasi nuo litavimo., kurio metu detalių kraštai neišsilydo. Suvirinant naudojama viela arba elektrodas. Jie virinant tirpsta aukštoje temperatūroje, užlieja jungimo vietoje detalių paviršių ir sukietėję virsta siūle.  Virinami ne tik metalai. Virinamas stiklas, keramikos dirbinių detalės, plastmasės ir kt. Suvirinti galima spaudimu: kai detalės stipriai suspaudžiamos ir jų paviršiai susilietimo vietoje plastiškai deformuojasi ir susijungia. Toks suvirinimas vadinamas šaltuoju. Jei detalių paviršiai , prieš jas suspaudžiant dar įkairinami, tai tokis suvirinimas spaudimu vadinamas karštuoju. Labiausiai paplitęs metalų suvirinimas lydymo būdu. Šiuo būdu detalių paviršiai kaitinami elektros srove, arba dujomis. Rečiau naudojami : žaizdrinis suvirinimas, suvirinimas trintimi, dujose , sprogimu, lazerinis, aukšto dažnio elektros srove ir elektroninis. Elektros srove metalai virinami lankiniu ir kontaktiniu būdais.

Jau gilioje senovėje žinota, kaip sujungti du metalo dirbinius, juos suvirinant: vario dirbinių detalės buvo įkaitinamos ir suspaudžiamos, arba suglaudžiamos ir užliejamos žaizdre išlydytu metalu.Geležies datales kalviai kaitindavo žaizdre ir, padėję ant priekalo, suplakdavo kūju. Šis būdas naudojamas ir mūsų dienomis.

Metalų suvirinimas dujomis

Suvirinant metalus šiuo būdu, šilumos šaltinis yra acitileno dujų  ir deguonies mišinys. Acitileno dujos, degdamos deguonyje, išskiria labai daug šilumos. Kaitinimo vietoje pakyla temperatūra iki 3200 laipsnių C.

Svarbiausias suvirintojo dujomis darbo įrankis yra dujų suvirinimo degiklis. Jis sukonstruotas taip, kad būtų galima reguliuoti dujų ir deguonies mišinį, nuo kurio priklauso liepsnos temperatūra. Degiklis turi keičiamus antgalius. Kiekvienas antgalis naudojamas atskiriems suvirinimo darbams . Suvirinimo dujomis agregatu vadinamas šiam darbui skirtų įrengimų rinkinys arba komplektas. Jis susideda iš : deguonies ir acitileno dujų rezervuarų, aukšto slėgio guminių žarnelių ir degiklio. Prie rezervuarų čiaupų yra dujų slėgio reguliavimo čiaupai ir manometrai. Prie kiekvieno rezervuaro būna po du manometrus: vienas parodo dujų slėgį rezervuare, o kitas – degiklyje.Pavyzdžiui, pilno deguonies rezervuaro  slėgis viduje yra 150 atmosferų, o degikliui reikia tik kelių atmosferų slėgio deguonies. Pirmasis manometras rodys 150 atm. , o antrasis rodys tokį slėgį, kokį nustatysime reguliatoriumi  arba reduktoriumi.Tokie yra pagrindiniai suvirimo darbų įrankiai ir įrengimas. Be jų , būtina turėti nedegios medžiagos pagrindą, ant kurio dedamos suvirinamos detalės, apsauginius tamsius akinius, pirštines.

Kitos saugaus darbo taisyklės virinant metalus dujomis:

  • nenaudoti tepaluotų įrankių bei pirštinių: deguonis, susijungęs su tepalu sprogsta;
  • dujų degiklį uždekite žiebtuvėliu arba fakelu, nenaudokite degtukų;
  • degiklį uždekite, atsukę acetileno dujų kranelį; negalima atsukti abiejų kranelių kartu;
  • virindami dėvėkite apsauginius tamsius akinius;
  • nepradėkite darbo, jeigu arti yra kitų asmenų; nestovėkite arti, kai kiti virina;
  • naudokite tik švarius darbo įrankius, nustoję virinti, degiklį padėkite ant specialios atramos;
  • Baigę virinti pirma uždarykite deguonies čiaupą, o po to dujų;
  • Dujų nuotėkį tikrinkite muilo putomis.